XTHI12BF
Category : Optoelectronics LED Emitters - Infrared, UV, Visible
Product Status : Active
Orientation : Top View
Mounting Type : Through Hole
Package : Bulk
Series : -
Radiant Intensity (Ie) Min @ If : 12mW/sr @ 50mA
Viewing Angle : 20°
Current - DC Forward (If) (Max) : 50mA
Mfr : SunLED
Wavelength : 880nm
Package / Case : Radial
Voltage - Forward (Vf) (Typ) : 1.3V
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Type : Infrared (IR)
Base Product Number : XTHI12
Description : EMITTER IR 880NM 50MA RADIAL
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Model Number : XTHI12BF
Contact Now
Infrared (IR) Emitter 880nm 1.3V 50mA 12mW/sr @ 50mA 20° Radial