8536AG-01LF
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
8536AG-01LF
Category : Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Buffers, Drivers
Ratio - Input:Output : 3:6
Type : Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Differential - Input:Output : Yes/Yes
Series : -
Input : HCSL, LVCMOS, LVDS, LVHSTL, LVPECL, LVTTL, SSTL, Crystal
Supplier Device Package : 24-TSSOP
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Frequency - Max : 700 MHz
Voltage - Supply : 2.375V ~ 3.465V
Package / Case : 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Output : LVPECL
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Number of Circuits : 1
Base Product Number : 8536A
Description : IC CLK BUFFER 3:6 700MHZ 24TSSOP
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Model Number : 8536AG-01LF
Contact Now
Clock Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer IC 3:6 700 MHz 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)